Každý závodník má jistotu min. 3 zápasů ve skupině. Počet závodníků ve skupině a přesný harmonogram bude stanoven dva dny před konáním MS, kdy také každý přihlášený závodník bude znát podle losu své soupeře, čas zápasu, číslo hřiště.

POSTUP

  • vznikne 64 skupin (4 kola po 16 skupinách)  – každá skupina bude po 5 lidech, kde bude stříhat každý s každým. Vítězové pětičlenných skupinek si poté střihnou v předkole playoff o jedno z 32 míst.
  • Vítěz na hřišti 1 si stříhá s vítězem na hřišti 2, vítěz na hřišti 3 si stříhá s vítězem na hřišti 4 atd.
  • Do pavouka play off postupuje vítěz. Play off pro 32 nejlepších by mělo probíhat už pouze na centrálním hřišti (pódium).

Ve skupině bude soupeřit každý s každým, do přiložené tabulky, ve které bude uvedeno přesné pořadí zápasů, bude zapsán výsledek každého zápasu. Za jakékoliv vítězství získává závodník do tabulky 1 bod za vítězství (3:0, 3:1, 3:2) a 0 bodů za porážku (0:3, 1:3, 2:3). Do předkola play-off postoupí pouze vítěz.

ZLATÝ STŘIH
V případě rovnosti bodů v tabulce rozhoduje tzv. „ZLATÝ STŘIH – GOLDEN CUT“ všichni, kteří se dělí o 1. místo se účastní zápasu. Do tohoto nastavení mohou teoreticky postoupit i 3 a více závodníků. Ve ZLATÉM STŘIHU stačí získat k postupu pouze jeden bod (už se nehraje na tři výhry). ZLATÝ STŘIH tedy probíhá hromadně a vítěz musí najednou, nebo postupně vyřadit všechny své soupeře.

V případě např. 3členné střižby se zápasí tak dlouho. Dokud nenastane dvoubarevná varianta (př. kámen – nůžky – nůžky) a do té doby než zůstane pouze vítěz (př. kámen – kámen – nůžky, ty vypadávají), který vzejde z dalšího ZLATÉHO STŘIHU už za účasti pouze dvou závodníků.

Jednobarevná varianta (př.papír,papír,papír), či trojbarevná (kámen, nůžky, papír) znamená další prodloužení, tedy další ZLATÝ STŘIH.

 

MS ve střižbě - World Championship Cutting - www.strizba.cz | vytvořili ActionBrothers.cz | tipy: Dorty pro děti | Vinné sklepy a vinařství